Prisijungimas

Pigūs skrydžiai
Pigūs WizzAir skrydziai
skrendampigiau.lt

Paskolos kelionėms
Kelionės lizingu nuo 0%

Kelionės automobiliu

keliones automobiliuIšsiruošus į kelionę į užsienį nuosavu ar nuomotu transportu reikia žinote gerokai daugiau nei įsigijus siūlomas keliones autobusu ar lėktuvu. Visų pirma, reikia pasidomėti kitų valstybių kelių eismo taisyklėmis.

Planuojant keliones po gretimas valstybes, pavyzdžiui, Latviją, Estiją, Lenkiją, daug naujovių neteks išgirsti, tačiau ir šiose šalyse yra kitokių, neįprastų kelių eismo taisyklių. Štai pavyzdžiui kelionės į Lenkiją metu reiktų žinoti, jog gyvenvietėse greitis dieną ir naktį skiriasi, dieną, kaip ir Lietuvoje, leidžiama važiuoti 50 km/h, naktį, nuo 21 val. iki 5 val. ryto, 60 km/h. Tačiau mėgstantiems po pietų išgerti bokalą alaus ar taurę vyno reiktų būti atsargiems, alkoholio kraujyje riba dvigubai mažesnė – tik 0,2 promilių.

Įdomiais kelių eismų taisyklių pažeidimais kelionės nuotaiką gali sugadinti Estijos policija. Turbūt retas iš mūsų pagalvoja, kiek sekundžių tarpas skiria mus nuo priekį esančios transporto priemonės, bet keliaujant po Estiją apie tai vertėtų pagalvoti. Mieste tarp automobilių turi būti 2 sekundžių, o už miesto – 3 sekundžių tarpai. Verčiant į metrus, mieste važiuojant maksimaliu leistinu greičiu, 50km/h, reiktų palaikyti beveik 30 metrų atstumą. Kita keistoka taisyklė sako, jog užmiesčio keliuose sankryža nereiškia kelio ženklo galiojimo zonos pabaigos. Ženklas baigia galioti tik tada, kuomet jį pakeičia kitas ženklas.

Kita kaimynė, Latvija, turbūt artimiausia mums daugeliu prasmių, ne išimtis ir kelių eismo taisyklės. Kelionės po Latviją metu reiktų vadovautis tokiomis pačiomis taisyklėmis, kaip ir Lietuvoje, tik išgerti leidžiama daugiau – iki 0,5 promilių kraujyje leidžiama vairuotojams, kurių vairavimo stažas daugiau nei 2 metai.

Kelionės į Vokietiją metu reikėtų turėti ir papildomai nemažą kiekį pinigų, kadangi baudos šioje šalyje tikrai labai didelės, o neturint pinigų joms susimokėti iš karto – gali būti konfiskuojami vertingi daiktai, pavyzdžiui, automobilis. Itin griežtai Vokietijoje baudžiama už greičio viršijimą – bauda gali siekti net ir 1000 litų, o viršijus leistina alkoholio kraujyje normą (0,5 promilės) – grės iki 3000 eurų bauda. Atvykę užsieniečiai dažnai klaidžioja, važiuoja lėčiau ir daro žioplesnes klaidas, todėl reikia būti itin budriems ir geriau apgalvoti visus veiksmus stovint, o ne važiuojant, kadangi pirmumo teisės nesuteikimas paplonins piniginę 100 eurų, o važiavimas kairiąja juosta – apie 80 eurų.

Na o tiems kas ruošiasi keliauti dar toliau mes nuoširdžiai rekomenduojame įsigyti pigius skrydžius į Portugaliją arba į Tenerifę. Sėkmės ir gerų Jums ateities kelionių.