Kuo skiriasi ekonominė nuo verslo klasės

LektuvasLėktuvų bilietai yra skirstomi į skirtingas klases. Nuo klasės priklauso patogumai kelionės metu ir kitos privilegijos. Atitinkamai kinta ir skrydžių kainos. Tiesa, skirtingose skrydžių bendrovės skiriasi ir suteikiamos privilegijos.

Ekonominė klasė

Dėl geros kainos itin populiari yra ekonominė klasė. Skrendant ne itin dideliais atstumais ši klasė puikiai tinka kainos ir kokybės santykiu. Skrendant kelias ar keliolika valandų kelionė labiau prailgsta nei įsigijusiems verslo klasės lėktuvų bilietus.

Įprastai ekonominės klasės lėktuvų bilietų pirkėjams suteikiama galimybė grąžinti bilietą sumokant nustatytą bilieto grąžinimo mokestį. Taip pat, galima keisti skrydžio datą ar laiką. Be laiko keitimo mokesčio gali tekti primokėti lėktuvo bilieto kainos skirtumą. Ekonominės klasės lėktuvų bilietų turėtojams leidžiama turėti vieną (dažniausiai) rankinį bagažą (vidutiniškai iki 8 kilogramų) ir vieną registruotą bagažą (vidutiniškai iki 20 kilogramų).

Maistas ir gėrimai skrydžio metu dažniausiai apmokestinami papildomai.

Verslo klasė

Verslo klasės lėktuvų bilietus dažniausiai, kaip ir aišku iš pavadinimo, savo darbuotojams perka bendrovės arba tie, kurie gali sau leisti skristi brangiau, komfortabiliau.

Verslo klasės bilietai yra gerokai brangesni už ekonominės klasės lėktuvų bilietus, tačiau suteikiama daug daugiau privilegijų. Viena jų, nemokamas (dažniausiai) skrydžio atšaukimas, datos ar laiko keitimas, tačiau neišvengiamas skirtumo tarp bilietų sumokėjimas.

Kalbant apie bagažą, įsigyti verslo klasės lėktuvo bilietai suteikia galimybę vežtis šiek tiek daugiau bagažo. Pavyzdžiai, avia kompanija airBaltic leidžia gabenti iki 30 kg registruoto bagažo (iki 3 vienetų) ir 2 rankinius bagažus.

Skrendant verslo klase gaunamas maitinimas, gėrimai, didesnė erdvė lėktuvo salone bei daugiau pramogų (televizorius, grotuvas ir pan.)

Kai kuriuose oro uostose suteikiama galimybė laukti ne bendrame laukiamajame, bet specialiai verslo klasės lėktuvų bilietus įsigijusiems asmenims skirtoje laukimo salėje. Be to, kartais yra galimybė ir greitesniam praėjimui pro saugumo patikrą. Jei bendrovės už skrydžius taiko lojalumo taškus, už verslo klasės lėktuvų bilietus jų įprastai duodama daugiau.

Įsigijusiems aukštesnės klasės lėktuvų bilietus, tačiau dėl skrydžio bendrovės kaltės ar kitų priežasčių skridus žemesne klasė, bendrovės priklausomai nuo skrydžio trukmės ir atstumo turi pagal tam tikrą formulę atlyginti patirtus nepatogumus, todėl nukentėjusiems nuo skrydžių bendrovių siūloma nenumoti ranka, o bandyti gauti kompensaciją.