Lietuviai jau senokai į JAV gali keliauti be vizų, o nuolat pingantys skrydžiai leidžia į Ameriką keliauti net ir vidutines pajamas gaunantiems žmonėms. Vienas populiaraiusių miestų JAV yra New York'as. Kai kurie jį net vadina "mūsų dienų Roma", dėl įtakos kurią šis miestas daro likusiam pasauliui. Visiems keliaujantiems į šį nuostabų miestą, svetainė onkeliones.lt paruošė keletą patarimų ką veikti New York'e.

1) Laisvės statula

Liberty saloje esanti Laisvės statula daugumai jau savaime siejasi su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, todėl būnant Niujorke tiesiog būtina ją aplankyti. Į ją patekti galima tik specialiais keltais, kurie iš Manheteno ar Niujersio nuplugdys jus į Liberty salą. Norint patekti į pačią statulą - reikės damokėti. Jei mokėti nenorite, galite su gidu (nemokamai) apeiti salą, išgirsti kaip šis monomentas čia atsirado ir ką simbolizuoja (verta net tiems kurie galvoja, kad jau viską apie tai žino).

2) Skrydis sraigtasparniu virš Manheteno

Niujorke yra daugybė įžimių dangoraižių, dauguma jų turi specialiai turistams įrengtas apžvalgos aikšteles. Tačiau jei išties norite pamatyti šį miestą iš viršaus - skrydis sraigtasparniu yra geriausias pasirinkimas. Pakilsite aukščiau už aukščiausią dangoraižį, o sraigtasparnio pilotas informatyviai papasakos ką matote.

3) One World Trade Center

Aukščiausias pastatas visoje vakarų hemisferoje, stovintis ten kur 2001 rugsėjo 11 d. griuvo įžimieji dangoraižiai dvyniai. Apsilankymas šiame pastate kainuos kelis kartus mažiau nei aukščiau minėtas skrydis sraigtasparniu, bet puikūs vaizdai ir žinojimas, jog apsilankei šioje jau beveik mistinėje vietoje tikrai garantuoti.

4) Jungtinių tautų būstinė

Norite pamatyti kur renkasi šio pasaulio galingieji? Norite pabūvoti ten kur jau ne kartą sprendėsi pasaulio likimas? Tuomet tiesiog privalote apsilankyti Jungtinių tautų būstinėje. Įėjimas yra visiškai nemokamas. Damokėti teks tik tuo atveju jei norėsite gido paslaugų. Kainos už gido paslaugas yra daugiau simbolinės, bet tie keli doleriai tikrai padės jums pamatyti šią vietą visai kitomis akimis. Norintieji taip pat galės gauti štampą į pasą, kad buvo ir šioje "Respublikoje".

5) Brodvėjus

Ši gatvė visame pasaulyje garsi dėl joje esančių teatrų. Pagrinde čia rodomi miuziklai, kai kurie populiarumo nepraranda ištisus dešimtmečius. Tiesa jei norite aplankyti konkretų miuziklą, patartina bilietus pirkti iš anksto, nes bilietą į kai kuriuos pasirodymus reikia užsisakyti net prieš 6 mėnesius.

slidinejimasLietuviai slidinėja mažai. Galbūt dėl to, kad pas mus žiema tęsiasi net 4-5 mėnesius, o nacionalinis charakteris labiau renkasi sėdėjimą prie „pečiaus“, nei šlaistymąsi po laukus ir miškus ant slidžių. Tie, kurie vis dėlto vertina aktyvų laisvalaikį ir atostogas tikrai žino, kad slidinėti Lietuvoje nėra labai linksma ir įdomu, nes čia nėra didelių kalnų. Pasivaikščioti miškais galima, tačiau nusileisti nuo stataus kalno pas mus tikrai nepavyks.

Dėl to lietuviai puikiai pažįsta Tatrus. Slidinėjimas Slovakijoje, Lenkijoje, Čekijoje jau tapo įprasta pramoga, tačiau dabar atėjo laikas perkelti atostogas žiemą į kitą lygmenį. Tai Alpės. Slidinėjimas Austrijoje, Prancūzijoje ar Italijoje yra kur kas įdomesnis, nors nebūtinai ekstremalesnis. Štai pavyzdžiui Prancūzijoje slidinėti galima kurortuose, kuriuose yra apie 220 km trasų. Palyginkime su Liepkalnio trasa arba Sigulda Latvijoje. Labai ryškus skirtumas. Pakanka vos 10-20 km trasų, kad įspūdžiai būtų „vau“, ką jau kalbėti apie 100 km ar net 220... Kalba eina apie Les Deux Alpes  kurortą, kuris mėgstamas ne tik šeimų, bet ir snieglentininkų ir patyrusių slidinėtojų. Čia rasite daugybę trasų: 43 mėlynos, 24 žalios, 16 raudonų ir 11 juodų. Nuobodu nebus. Nuo šio slidinėjimo rojaus neatsilieka ir kitas Prancūzijos kurortas La Foret Blanche, su savo 185 km trasų. Jos plačios ir ilgos, todėl malonūs įspūdžiai garantuoti.

Persikelkime į Austriją, o tiksliau į Insbruką. Čia kurortų yra daugybė. Ne veltui Insbrukas tapo puikūs namai 1964 ir 1976 metais vykusioms žiemos olimpinėms žaidynėms. Čia labai išvystyta slidinėjimo infrastruktūra ir paslaugos, todėl turistai šį slidinėjimo miestą labai mėgsta.

Buvote Alpėse ir norite kažko ypatingo? Tada reiktų išbandyti kitus kalnus – Kaukazo. Slidinėjimas Kaukaze yra įdomus tuo, kad pamatysite tokį gamtos grožį, koks jis yra iš tikrųjų. Alpės jau tapo labai pamėgtos turistų, tad visas regionas tapo komerciškai patraukliu centru. Kaukazas – dar neatrastos vietos ir besivystanti infrastruktūra, bet kalnai ten pasakiško grožio.

Gudaiti kurortas Gruzijoje yra labai šiuolaikiškas ir laukia turistų iš Lietuvos. Čia veikia 22 įvairaus sudėtingumo trasos, bet ne tai svarbiausia. Šalia Kaukazo rūstybės visada galima pajausti gruzinišką svetingumo šilumą ir mums neregėtas tradicijas. Gruzija – unikali šalis, be to lietuvius jie labai mėgsta, tad pakaks pasakyti, iš kur atvykote ir gausite pakankamai pietietiško dėmesio.

Slidinėjimas – gana nepigus malonumas. Jei kelionės į Egiptą kainuoja 1000-2500 litų, tai čia kelionės kiek brangesnės – 1700-4000 litų. Aišku, įspūdžiai kainos neturi... Kviečiame apsilankyti Alpėse ir Kaukaze ir patirti daug gražių akimirkų.

P.S. Saugumu taip pat nereiktų pamiršti pasirūpinti.

meksikos-zemelapisMeksika tolima ir egzotiška šalis lietuviams keliautojams. Kai kalbame apie keliones į Meksiką, visada reiktų pabrėžti, kur iš tiesų keliaujame.

Meksika yra didelė šalis, sudaryta iš 31 valstijos. Oficialus šalies pavadinimas – Estados Unidos Mexicanos. Ne visos valstijos yra mėgiamos turistų, tačiau visokio plauko keliautojai čia ras, ką pamatyti. Juk Meksika yra vienos iš didingiausių ir mįslingiausių majų ir actekų civilizacijos namai.

AcapulcoPopuliariausi Meksikos turistų traukos objektai yra Kankuno ir Akapulko kurortai. Kankunas – miestas Jukatano pusiasalyje ir to paties pavadinimo valstijoje. Jukatano ir Kvintana Ru, taip pat ir Kampečės valstijose yra populiariausi Karibų jūros kurortai ir turistų susibūrimo vieta. Tuo tarpu Akapulkas yra Gerero valstijos uostas kitoje šalies pusėje – prie Ramiojo vandenyno. Labai daug dėmesio susilaukia ir Mechikas – šalies sostinė. Mechikas (originalus jo pavadinimas -  yra atskiras miestas, kuriame likę labai daug istorinių paminklų – piramidžių ir ispanų statytų pastatų. Keistas momentas, bet Mechiko nereikėtų maišyti su Meksikos valstija, kurios sostinė yra Toluca de Lerdo – mums tikrai negirdėtas miestas.

Turistai labiausiai vertina Karibų jūros šalis ir kurortus, nes čia visada šilta, vanduo jūroje itin gaivus ir skaidrus, o gyvūnijos pasaulis – užburiantis. Šalia Jukatano yra antras pagal dydį pasaulyje barjerinis rifas, todėl šis regionas sulaukia milžiniško nardytojų dėmesio.

meksika-piramideKelionės į Meksiką būna pažintinės ir poilsinės. Pažintinės kelionės metu pamatoma labai daug įspūdingų istorinių ir gamtos paminklų, susipažįstama su majų ir šiuolaikinių meksikiečių kultūra. Tieks indėnų šokiai, tiek mariarčiai ir spalvingos šokėjos yra pakankamai egzotiškas ir labai įdomus reginys europiečio akims, kurio nepamatyti būnant Meksikoje – nuodėmė. Meksikietiškas maistas – kitas kultūrinis šokas, nes mūsų maitinimosi įpročiai labai skiriasi. Meksika tokia didelė ir skirtinga šalis, kad išskirti vieno ar kito nacionalinio patiekalo negalima.

Poilsinės kelionės į Meksiką yra populiariausios, nes balto smėlio paplūdimiai ir ištaigingi viešbučiai laukia turistų iš viso pasaulio. Visada galima pasyvų poilsį suderinti su aktyviu ir nuvažiuoti į ekskursiją po senosios civilizacijos griuvėsius, į šiuolaikinį miestą, paplaukioti laivu, panardyti su akvalangu ir susipažinti su vandens pasauliu. Piramides pamatyti yra būtina. Juo labiau, kad viena jų – Čičen Itsa – paskelbta naujuoju pasaulio stebuklu. Tai įspūdinga piramidė Jukatano valstijoje. Meksikoje yra ir džiunglių, ir dykumų, ir kalnų, todėl galima pamatyti juos visus. Priklauso nuo to, kokiu tikslu keliaujate į šią šalį.

Keliautojams iš Lietuvos vizos į Meksiką nereikia. Taip pat nereikia ir jokių skiepų, nors ir gali tekti pakeliauti per džiungles.

Jei atsiras galimybė, būtinai nuvykite į Meksiką. Tai šalis, kurios neužmiršite niekada!

 

Hamburg RathausVokietija – turistų itin mėgstama šalis. Čia gausu pramogų įvairaus amžiaus žmonėms. Šalis garsi savo istorija, architektūriniu paveldu, teatrais, orkestrais, muziejais, sporto renginiais, įvairiais festivaliais, griežta tvarka ir niekada nevėluojančiais vietos gyventojais.

Tai didelė šalis, kurios sostinėje gyvena tiek pat žmonių, kiek Lietuvoje, gal net šiek tiek daugiau, tad, norint aplankyti žinomiausius objektus (bent jau Berlyne), gali prireikti ne vienos dienos ar savaitės. Tai ir didžioji Berlyno siena, Aleksandro, Potsdamo aikštės, Berlyno katedra, muziejų sala, zoologijos sodas, Europos parkas ir dar daug daug kitų žymių vietų, kurias aprašė didieji vokiečių rašytojai, tapė dailininkai ir apdainavo dainiai.

Bėda ta, kad, keliaujant su vaikais, tokios ekskursijos jiems greitai pabosta, jie pavargsta, darosi irzlūs ir kelionė pasibaigia viešbučio kambaryje su surūgusiais veidais. Todėl net ir trumpą savaitgalio išvyką su vaikais, reikia skrupulingai suplanuoti ir geriau pasirinkti ne kiekybę o kokybę ir aplankyti geriau mažiau, tačiau su puikia nuotaika bei nepamiršti pramogų vaikams.

Todėl kelionę geriausia pradėti nuo muziejų salų, kurioje yra per 140 muziejų. Žinoma, nebūtina eiti į visus, geriausia, pasirinkti vieną ar du, jei vaikus pavyks sudominti, kelionė po muziejų tikrai neprailgs ir bus naudinga visai šeimai.

Kelionė su šeima neįsivaizduojama ir be užkandžių, o vaikams reikia nors trupučio poilsio. Tam, kad tolimesnė kelionė eitųsi sėkmingai, būtina pailsėti, užkąsti. Tačiau vietinėse kavinėse gali pasirodyti brangoka, nes Vokietija garsėja tikrai didesniu pragyvenimo lygiu, nei Lietuva, todėl labai malonu tai padaryti Berlyno katedroje ar Aleksandro aikštėje. Tokiu būdu bus nušauti du zuikiai: šeima soti ir pailsėjusi, o vaikų prisiminimuose dar ilgai išliks matyti architektūrinio paveldo vaizdai.

Vaikų džiaugsmui, Vokietijoje yra gausu įvairių atrakcionų parkų, kuriuose, po dienos ekskursijų, vandens ar kitokiomis pramogomis gali pasimėgauti ir suaugusieji. Vienas tokių, įsikūręs Berlyne – Tropikų salų parkas, labai mėgstamas lankytojų ištisus metus, nes yra įsikūręs po didžiuliu kupolu. Čia gausu tropinės augmenijos, gyvūnų, vandens ir sausumos pramogų, o svarbiausia, visada šilta.

Aplankyti Vokietiją su visa šeima gali būti tikrai smagu ir įdomu, kruopščiai suplanavus kelionės maršrutus, nepamirštant poilsio bei pramogų vaikams.

madagaskarasMadagaskaras – viena egzotiškiausių ir paslaptingiausių salų pasaulyje, traukianti turistus niekur kitur nematyta flora ir fauna, smėlėtais paplūdymiais bei nuolatos besišypsančia saule. Ne paslaptis, kad daugelis apie šią salą sužinojo pamatę šmaikšųjį animacinį filmą apie iš zoologijos sodo pabėgusius gyvūnus, pavadinimu „Madagaskaras“. Vien iš jo galima susidaryti aiškų vaizdą, koks tai nuostabus Rojaus lopinėlis Žemėje žmonėms, kuriems egzotinės kelionės yra pats geriausias poilsis. Tačiau nors Madagaskaras savo egzotiškumu ir panašus į daugelį kitų salų, tačiau yra dalykų, kurie priverčia jį išsiskirti. Čia paminėsime tris mažai kam žinomus faktus apie Madagaskarą.

Kaip ir minėta, Madagaskaras garsėja niekur kitur Žėmeje nesutinkama gyvūnija. Tik šioje saloje galima pamatyti tiek daug lemūrų rūšių (naktinis lemūras, lemūras Ai-Ai, žieduotauodegis lemūras ir 100 kitų), baikščiuosius grobuonis Fosą bei Fanaloką, spyglianosę gyvatę, dešimtis įvairių rūšių spalvotų varlių (kurių daugelis - nuodingos) ir šimtus ekskliuzyvinių salos vabzdžių. Kodėl neįmanoma niekur kitur atrasti tokios gyvūnijos, lieka paslaptimi. Manoma, kad Madagaskaro fauna susidarė per tūkstančius metų, ir ją supantis Indijos vandenynas neleido migruoti į kitas vietas. Taip salos gyvūnija liko gyventi toje pačioje vietoje, prisitaikiusi išskirtinai prie salos klimato ir kitų veiksnių. Egzotinės kelionės į Madagaskarą suteikia unikalią galimybę pamatyti šiuos neįtikėtinus gyvius.

Priešingai nuomonei, sudarytai žiūrint animacinį filmą, Madagaskaras iš tiesų yra dar ir kaip gyvenama sala – jo populiacija sieka virš 22 milijonus žmonių, iš kurių 2 milijonai gyvena Madagaskaro sostinėje Antananarive. Kadangi egzotinės kelionės kasmet pritraukia milijonus turistų, sala gyvuoja turistinių atrakcijų ir apgyvendinimo pagrindu.

Tačiau negalima pamiršti ir eksporto: Madagaskaras yra viena iš pagrindinių pasaulio vanilės ir gvazdikėlių tiekėjų, taip pat svarbi kavos ir krevečių tiekėja. Madagaskaro Respublikai šiuo metu priklauso pusė pasaulio safyro ir kitų brangakmenių rinkos. Tačiau nors gali atrodyti, jog ekonomika klesti, iš tiesų 70 procentų salos gyventojų gyvena už mežesnį nei 1 dolerio į dieną atlyginimą, kuris ir taip laikomas labai aukšto skurdo lygio rodikliu.

Jei egzotinės kelionės jūsų laisvalaikio pomėgis, būtinai aplankykite Madagaskarą. Jis siūlo daug neišdildomų įspūdžių, niekur kitur nematytos gyvūnijos bei puikaus turistų aptarnavimo. Kelionės į Madagaskarą yra vienos populiariausių tarp egzotikos mėgėjų.