Koso sala

Koso sala - antra pagal dydį Dodekaneso salyno, sala. Pasak legendų šioje saloje gimė ir savo, kaip gydytojo karjera pradėjo Hipokratas. Sala priklauso Graikijai nuo 1948 metų. Sala tikrai nedidėle, nuo vieno kranto iki kito tik 40 km, o kranto linija - 112 km. Salą sudaro trys regionai, didžiausias ir administracinis miestas yra Kosas, kiti regionai Dikaio ir Irakleides. Sezonas šioje saloje trunka gegužės – spalio mėnesiais. Vidutinė oro temperatūra vasarą apie - 30o, vandens – 23o. Vienas iš pagrindinių traukos centrų yra Koso salos paplūdimiai. Smėlio čia galima rasti nuo baltos iki juodos spalvos.

Koso sala

Koso sala tinka visiems žmonėms, ir mėgstantiems aktyviai pramogauti, ir paplūdimyje pasyviai pasivartyti, taip pat yra daug lankomu, architektūrinių – istorinių vietų.

Vietos kurias verta aplankyti Koso saloje

Pirmiausia ką reiktų aplankyti ir išbandyti, nuvykus į Koso salą, tai karštąsias versmes. Šios versmės, randasi keliolika kilometrų nuo Koso miesto, tad jas galima pasiekti ir dviračiu. Teigiama, kad šių karštųjų versmių vanduo, turi gydomųjų savybių. Vanduo susidariusiuose baseinėliuose švarus, druskingas, šiltas.

Kita lankytina vieta, yra Koso miestas, jo senamiestis. Koso miestas yra pagrindinis turizmo ir kultūros centras saloje. Pagrindinis traukos centras yra XIV a. tvirtovė, kurią pastatė šv. Jono ordinas. Miesto centras išgrįstas akmenimis, dėl to eismas yra draudžiamas.

Antimachijos pilis, tai virš Antimachijos miestelio iškilusi Venecijietiška pilis, nuo kurios viršaus atsiveria nuostabūs vaizdai į salą, bei Viduržiemio jūra. Turistus pasitinka dvigubi pilies vartai, bei virš jų kabantis, marmure išgraviruotas, riterių ordino simbolis. Iki šių dienų, taip pat gerai yra išlikusios pilies gynybinės sienos ir tako grindinys.

Dar viena lankytini vieta, yra Riterių pilis. Ši pilis, Koso saloje šv. Jono riterių buvo statoma, gynybiniams tikslams. Pilis dar kitaip vadinama – Nerantzia pilimi. Pilį sudaro tvirta, dantytą siena su 4 apvaliais bokštais. Kai kuriose pilies dalyse, lyg šiol išlikusios šaudyklos ir bastionai. Ant kai kurių išlikusiu konstrukcijų sienų, puikiai matyti senoviniai herbai, pilies viduje išlikusios kolonos. Hipokrato medis. Pasak graikų legendos, pats Hipokratas pasodino šį medį ir po juo mėgo mokyti savo studentus. „Hipokrato medis“ yra vienas seniausių ir didžiausių Europoje, bei yra saugomas valstybės. Įdomu tai, kad šio medžio ūgliai ir sėklos dovanojami svarbiems šalies svečiams bei įstaigoms, taipogi jo atžalų galim rasti daugumoje Medicinos mokyklų, universitetų kiemuose.

Asklepionas – dabar, tai griuvėsiai, prie Platani kaimelio. Buvusi istorinė, nuo III a. pr. Kr., Koso salos ligoninė, dedikuota, mitologiniam graikų medicinos dievui – Asklepijui. Šis ansamblis, buvo sudarytas iš ligoninės ir šventyklų, bei kaip teigiama medicinos mokyklos, iškilo po Hipokrato mirties.

Kita, būtina vieta aplankyti Koso saloje, yra – Odeonas. Čia, senovėje vyko kovos tarp vergų, kalinių ir belaisvių. Dabar šią vietą atrestauravus vyksta salos kultūriniai renginiai. Taip pat saloje galima aplankyti vietinę vyninę įsikūrusia Zia miestelyje, čia paragausite, daug sužinosite apie vyno gaminimo procesą, bei galėsite parvežti lauktuvių, vietinio vyno. Šioje saloje ras ką veikti kiekvienas, joje apsilankęs, pagal pomėgius, poreikius ir finansus.

Daugiau informacijos bei geriausiu kelonių pasiūlymų į Koso salą ieškokit svetainėje http://kososala.lt

koso salos pilis

krioklys