Egzotinės kelionės į Madagaskarą: 3 jus nustebinsiantys faktai

madagaskarasMadagaskaras – viena egzotiškiausių ir paslaptingiausių salų pasaulyje, traukianti turistus niekur kitur nematyta flora ir fauna, smėlėtais paplūdymiais bei nuolatos besišypsančia saule. Ne paslaptis, kad daugelis apie šią salą sužinojo pamatę šmaikšųjį animacinį filmą apie iš zoologijos sodo pabėgusius gyvūnus, pavadinimu „Madagaskaras“. Vien iš jo galima susidaryti aiškų vaizdą, koks tai nuostabus Rojaus lopinėlis Žemėje žmonėms, kuriems egzotinės kelionės yra pats geriausias poilsis. Tačiau nors Madagaskaras savo egzotiškumu ir panašus į daugelį kitų salų, tačiau yra dalykų, kurie priverčia jį išsiskirti. Čia paminėsime tris mažai kam žinomus faktus apie Madagaskarą.

Kaip ir minėta, Madagaskaras garsėja niekur kitur Žėmeje nesutinkama gyvūnija. Tik šioje saloje galima pamatyti tiek daug lemūrų rūšių (naktinis lemūras, lemūras Ai-Ai, žieduotauodegis lemūras ir 100 kitų), baikščiuosius grobuonis Fosą bei Fanaloką, spyglianosę gyvatę, dešimtis įvairių rūšių spalvotų varlių (kurių daugelis - nuodingos) ir šimtus ekskliuzyvinių salos vabzdžių. Kodėl neįmanoma niekur kitur atrasti tokios gyvūnijos, lieka paslaptimi. Manoma, kad Madagaskaro fauna susidarė per tūkstančius metų, ir ją supantis Indijos vandenynas neleido migruoti į kitas vietas. Taip salos gyvūnija liko gyventi toje pačioje vietoje, prisitaikiusi išskirtinai prie salos klimato ir kitų veiksnių. Egzotinės kelionės į Madagaskarą suteikia unikalią galimybę pamatyti šiuos neįtikėtinus gyvius.

Priešingai nuomonei, sudarytai žiūrint animacinį filmą, Madagaskaras iš tiesų yra dar ir kaip gyvenama sala – jo populiacija sieka virš 22 milijonus žmonių, iš kurių 2 milijonai gyvena Madagaskaro sostinėje Antananarive. Kadangi egzotinės kelionės kasmet pritraukia milijonus turistų, sala gyvuoja turistinių atrakcijų ir apgyvendinimo pagrindu.

Tačiau negalima pamiršti ir eksporto: Madagaskaras yra viena iš pagrindinių pasaulio vanilės ir gvazdikėlių tiekėjų, taip pat svarbi kavos ir krevečių tiekėja. Madagaskaro Respublikai šiuo metu priklauso pusė pasaulio safyro ir kitų brangakmenių rinkos. Tačiau nors gali atrodyti, jog ekonomika klesti, iš tiesų 70 procentų salos gyventojų gyvena už mežesnį nei 1 dolerio į dieną atlyginimą, kuris ir taip laikomas labai aukšto skurdo lygio rodikliu.

Jei egzotinės kelionės jūsų laisvalaikio pomėgis, būtinai aplankykite Madagaskarą. Jis siūlo daug neišdildomų įspūdžių, niekur kitur nematytos gyvūnijos bei puikaus turistų aptarnavimo. Kelionės į Madagaskarą yra vienos populiariausių tarp egzotikos mėgėjų.