Į Vokietiją su šeima

Hamburg RathausVokietija – turistų itin mėgstama šalis. Čia gausu pramogų įvairaus amžiaus žmonėms. Šalis garsi savo istorija, architektūriniu paveldu, teatrais, orkestrais, muziejais, sporto renginiais, įvairiais festivaliais, griežta tvarka ir niekada nevėluojančiais vietos gyventojais.

Tai didelė šalis, kurios sostinėje gyvena tiek pat žmonių, kiek Lietuvoje, gal net šiek tiek daugiau, tad, norint aplankyti žinomiausius objektus (bent jau Berlyne), gali prireikti ne vienos dienos ar savaitės. Tai ir didžioji Berlyno siena, Aleksandro, Potsdamo aikštės, Berlyno katedra, muziejų sala, zoologijos sodas, Europos parkas ir dar daug daug kitų žymių vietų, kurias aprašė didieji vokiečių rašytojai, tapė dailininkai ir apdainavo dainiai.

Bėda ta, kad, keliaujant su vaikais, tokios ekskursijos jiems greitai pabosta, jie pavargsta, darosi irzlūs ir kelionė pasibaigia viešbučio kambaryje su surūgusiais veidais. Todėl net ir trumpą savaitgalio išvyką su vaikais, reikia skrupulingai suplanuoti ir geriau pasirinkti ne kiekybę o kokybę ir aplankyti geriau mažiau, tačiau su puikia nuotaika bei nepamiršti pramogų vaikams.

Todėl kelionę geriausia pradėti nuo muziejų salų, kurioje yra per 140 muziejų. Žinoma, nebūtina eiti į visus, geriausia, pasirinkti vieną ar du, jei vaikus pavyks sudominti, kelionė po muziejų tikrai neprailgs ir bus naudinga visai šeimai.

Kelionė su šeima neįsivaizduojama ir be užkandžių, o vaikams reikia nors trupučio poilsio. Tam, kad tolimesnė kelionė eitųsi sėkmingai, būtina pailsėti, užkąsti. Tačiau vietinėse kavinėse gali pasirodyti brangoka, nes Vokietija garsėja tikrai didesniu pragyvenimo lygiu, nei Lietuva, todėl labai malonu tai padaryti Berlyno katedroje ar Aleksandro aikštėje. Tokiu būdu bus nušauti du zuikiai: šeima soti ir pailsėjusi, o vaikų prisiminimuose dar ilgai išliks matyti architektūrinio paveldo vaizdai.

Vaikų džiaugsmui, Vokietijoje yra gausu įvairių atrakcionų parkų, kuriuose, po dienos ekskursijų, vandens ar kitokiomis pramogomis gali pasimėgauti ir suaugusieji. Vienas tokių, įsikūręs Berlyne – Tropikų salų parkas, labai mėgstamas lankytojų ištisus metus, nes yra įsikūręs po didžiuliu kupolu. Čia gausu tropinės augmenijos, gyvūnų, vandens ir sausumos pramogų, o svarbiausia, visada šilta.

Aplankyti Vokietiją su visa šeima gali būti tikrai smagu ir įdomu, kruopščiai suplanavus kelionės maršrutus, nepamirštant poilsio bei pramogų vaikams.