Kelionės į Meksiką – kur keliauti?

meksikos-zemelapisMeksika tolima ir egzotiška šalis lietuviams keliautojams. Kai kalbame apie keliones į Meksiką, visada reiktų pabrėžti, kur iš tiesų keliaujame.

Meksika yra didelė šalis, sudaryta iš 31 valstijos. Oficialus šalies pavadinimas – Estados Unidos Mexicanos. Ne visos valstijos yra mėgiamos turistų, tačiau visokio plauko keliautojai čia ras, ką pamatyti. Juk Meksika yra vienos iš didingiausių ir mįslingiausių majų ir actekų civilizacijos namai.

AcapulcoPopuliariausi Meksikos turistų traukos objektai yra Kankuno ir Akapulko kurortai. Kankunas – miestas Jukatano pusiasalyje ir to paties pavadinimo valstijoje. Jukatano ir Kvintana Ru, taip pat ir Kampečės valstijose yra populiariausi Karibų jūros kurortai ir turistų susibūrimo vieta. Tuo tarpu Akapulkas yra Gerero valstijos uostas kitoje šalies pusėje – prie Ramiojo vandenyno. Labai daug dėmesio susilaukia ir Mechikas – šalies sostinė. Mechikas (originalus jo pavadinimas -  yra atskiras miestas, kuriame likę labai daug istorinių paminklų – piramidžių ir ispanų statytų pastatų. Keistas momentas, bet Mechiko nereikėtų maišyti su Meksikos valstija, kurios sostinė yra Toluca de Lerdo – mums tikrai negirdėtas miestas.

Turistai labiausiai vertina Karibų jūros šalis ir kurortus, nes čia visada šilta, vanduo jūroje itin gaivus ir skaidrus, o gyvūnijos pasaulis – užburiantis. Šalia Jukatano yra antras pagal dydį pasaulyje barjerinis rifas, todėl šis regionas sulaukia milžiniško nardytojų dėmesio.

meksika-piramideKelionės į Meksiką būna pažintinės ir poilsinės. Pažintinės kelionės metu pamatoma labai daug įspūdingų istorinių ir gamtos paminklų, susipažįstama su majų ir šiuolaikinių meksikiečių kultūra. Tieks indėnų šokiai, tiek mariarčiai ir spalvingos šokėjos yra pakankamai egzotiškas ir labai įdomus reginys europiečio akims, kurio nepamatyti būnant Meksikoje – nuodėmė. Meksikietiškas maistas – kitas kultūrinis šokas, nes mūsų maitinimosi įpročiai labai skiriasi. Meksika tokia didelė ir skirtinga šalis, kad išskirti vieno ar kito nacionalinio patiekalo negalima.

Poilsinės kelionės į Meksiką yra populiariausios, nes balto smėlio paplūdimiai ir ištaigingi viešbučiai laukia turistų iš viso pasaulio. Visada galima pasyvų poilsį suderinti su aktyviu ir nuvažiuoti į ekskursiją po senosios civilizacijos griuvėsius, į šiuolaikinį miestą, paplaukioti laivu, panardyti su akvalangu ir susipažinti su vandens pasauliu. Piramides pamatyti yra būtina. Juo labiau, kad viena jų – Čičen Itsa – paskelbta naujuoju pasaulio stebuklu. Tai įspūdinga piramidė Jukatano valstijoje. Meksikoje yra ir džiunglių, ir dykumų, ir kalnų, todėl galima pamatyti juos visus. Priklauso nuo to, kokiu tikslu keliaujate į šią šalį.

Keliautojams iš Lietuvos vizos į Meksiką nereikia. Taip pat nereikia ir jokių skiepų, nors ir gali tekti pakeliauti per džiungles.

Jei atsiras galimybė, būtinai nuvykite į Meksiką. Tai šalis, kurios neužmiršite niekada!