Slidinėjimas Alpėse ir Kaukaze

slidinejimasLietuviai slidinėja mažai. Galbūt dėl to, kad pas mus žiema tęsiasi net 4-5 mėnesius, o nacionalinis charakteris labiau renkasi sėdėjimą prie „pečiaus“, nei šlaistymąsi po laukus ir miškus ant slidžių. Tie, kurie vis dėlto vertina aktyvų laisvalaikį ir atostogas tikrai žino, kad slidinėti Lietuvoje nėra labai linksma ir įdomu, nes čia nėra didelių kalnų. Pasivaikščioti miškais galima, tačiau nusileisti nuo stataus kalno pas mus tikrai nepavyks.

Dėl to lietuviai puikiai pažįsta Tatrus. Slidinėjimas Slovakijoje, Lenkijoje, Čekijoje jau tapo įprasta pramoga, tačiau dabar atėjo laikas perkelti atostogas žiemą į kitą lygmenį. Tai Alpės. Slidinėjimas Austrijoje, Prancūzijoje ar Italijoje yra kur kas įdomesnis, nors nebūtinai ekstremalesnis. Štai pavyzdžiui Prancūzijoje slidinėti galima kurortuose, kuriuose yra apie 220 km trasų. Palyginkime su Liepkalnio trasa arba Sigulda Latvijoje. Labai ryškus skirtumas. Pakanka vos 10-20 km trasų, kad įspūdžiai būtų „vau“, ką jau kalbėti apie 100 km ar net 220... Kalba eina apie Les Deux Alpes  kurortą, kuris mėgstamas ne tik šeimų, bet ir snieglentininkų ir patyrusių slidinėtojų. Čia rasite daugybę trasų: 43 mėlynos, 24 žalios, 16 raudonų ir 11 juodų. Nuobodu nebus. Nuo šio slidinėjimo rojaus neatsilieka ir kitas Prancūzijos kurortas La Foret Blanche, su savo 185 km trasų. Jos plačios ir ilgos, todėl malonūs įspūdžiai garantuoti.

Persikelkime į Austriją, o tiksliau į Insbruką. Čia kurortų yra daugybė. Ne veltui Insbrukas tapo puikūs namai 1964 ir 1976 metais vykusioms žiemos olimpinėms žaidynėms. Čia labai išvystyta slidinėjimo infrastruktūra ir paslaugos, todėl turistai šį slidinėjimo miestą labai mėgsta.

Buvote Alpėse ir norite kažko ypatingo? Tada reiktų išbandyti kitus kalnus – Kaukazo. Slidinėjimas Kaukaze yra įdomus tuo, kad pamatysite tokį gamtos grožį, koks jis yra iš tikrųjų. Alpės jau tapo labai pamėgtos turistų, tad visas regionas tapo komerciškai patraukliu centru. Kaukazas – dar neatrastos vietos ir besivystanti infrastruktūra, bet kalnai ten pasakiško grožio.

Gudaiti kurortas Gruzijoje yra labai šiuolaikiškas ir laukia turistų iš Lietuvos. Čia veikia 22 įvairaus sudėtingumo trasos, bet ne tai svarbiausia. Šalia Kaukazo rūstybės visada galima pajausti gruzinišką svetingumo šilumą ir mums neregėtas tradicijas. Gruzija – unikali šalis, be to lietuvius jie labai mėgsta, tad pakaks pasakyti, iš kur atvykote ir gausite pakankamai pietietiško dėmesio.

Slidinėjimas – gana nepigus malonumas. Jei kelionės į Egiptą kainuoja 1000-2500 litų, tai čia kelionės kiek brangesnės – 1700-4000 litų. Aišku, įspūdžiai kainos neturi... Kviečiame apsilankyti Alpėse ir Kaukaze ir patirti daug gražių akimirkų.

P.S. Saugumu taip pat nereiktų pamiršti pasirūpinti.