Ką veikti New York'e?

Lietuviai jau senokai į JAV gali keliauti be vizų, o nuolat pingantys skrydžiai leidžia į Ameriką keliauti net ir vidutines pajamas gaunantiems žmonėms. Vienas populiaraiusių miestų JAV yra New York'as. Kai kurie jį net vadina "mūsų dienų Roma", dėl įtakos kurią šis miestas daro likusiam pasauliui. Visiems keliaujantiems į šį nuostabų miestą, svetainė onkeliones.lt paruošė keletą patarimų ką veikti New York'e.

1) Laisvės statula

Liberty saloje esanti Laisvės statula daugumai jau savaime siejasi su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, todėl būnant Niujorke tiesiog būtina ją aplankyti. Į ją patekti galima tik specialiais keltais, kurie iš Manheteno ar Niujersio nuplugdys jus į Liberty salą. Norint patekti į pačią statulą - reikės damokėti. Jei mokėti nenorite, galite su gidu (nemokamai) apeiti salą, išgirsti kaip šis monomentas čia atsirado ir ką simbolizuoja (verta net tiems kurie galvoja, kad jau viską apie tai žino).

2) Skrydis sraigtasparniu virš Manheteno

Niujorke yra daugybė įžimių dangoraižių, dauguma jų turi specialiai turistams įrengtas apžvalgos aikšteles. Tačiau jei išties norite pamatyti šį miestą iš viršaus - skrydis sraigtasparniu yra geriausias pasirinkimas. Pakilsite aukščiau už aukščiausią dangoraižį, o sraigtasparnio pilotas informatyviai papasakos ką matote.

3) One World Trade Center

Aukščiausias pastatas visoje vakarų hemisferoje, stovintis ten kur 2001 rugsėjo 11 d. griuvo įžimieji dangoraižiai dvyniai. Apsilankymas šiame pastate kainuos kelis kartus mažiau nei aukščiau minėtas skrydis sraigtasparniu, bet puikūs vaizdai ir žinojimas, jog apsilankei šioje jau beveik mistinėje vietoje tikrai garantuoti.

4) Jungtinių tautų būstinė

Norite pamatyti kur renkasi šio pasaulio galingieji? Norite pabūvoti ten kur jau ne kartą sprendėsi pasaulio likimas? Tuomet tiesiog privalote apsilankyti Jungtinių tautų būstinėje. Įėjimas yra visiškai nemokamas. Damokėti teks tik tuo atveju jei norėsite gido paslaugų. Kainos už gido paslaugas yra daugiau simbolinės, bet tie keli doleriai tikrai padės jums pamatyti šią vietą visai kitomis akimis. Norintieji taip pat galės gauti štampą į pasą, kad buvo ir šioje "Respublikoje".

5) Brodvėjus

Ši gatvė visame pasaulyje garsi dėl joje esančių teatrų. Pagrinde čia rodomi miuziklai, kai kurie populiarumo nepraranda ištisus dešimtmečius. Tiesa jei norite aplankyti konkretų miuziklą, patartina bilietus pirkti iš anksto, nes bilietą į kai kuriuos pasirodymus reikia užsisakyti net prieš 6 mėnesius.