Kelionės į Egiptą – nebrangu, bet nepamirštama

Kelionės į Egiptą traukia žmones jau nuo seniausių laikų. Lietuvių turistai mėgsta šią šalį ne tik dėl galimybės pasigėrėti senojo Egipto palikimu, bet ir dėl moderniai įrengtų viešbučių , puikių paplūdimių ar galimybės panardyti Raudonojoje jūroje. Šią šalį kelionių gidai rekomenduoja ne tik norintiems puikiai pailsėti pasirinkus poilsinės kelionės variantą, bet ir tiems, kurie siekia naujų įspūdžių ar žinių, kurių suteiks pažintinės kelionės.

Egipto istorija siekia daugiau nei keturis tūkstančius metų. Unikalios šventyklos, didingos kapavietės, bekraštė dykuma – visa tai traukia keliautojus iš visų pasaulio kampelių. Egiptas nepakartojamas tuo, kad kuo daugiau į jį keliaujama, tuo daugiau atrandama, todėl neverta atsisakyti puikaus kelionės į Egiptą pasiūlymo vien dėl to, kad kartą ten jau lankėtės. Visuomet galima atrasti naujų pramogų ar ekskursijų, kuriose apsilankę niekuomet nenusivilsite.

Trumpai apie šalį

Egiptas yra šiaurės Afrikos valstybė, kurios didžioji dalis gyvena derlingose Nilo pakrantėse. Kitą šalies plota užima bekraštės, nederlingos dykumos. Gyventojų tose teritorijose labai mažai. Egipto sostinė – Kairas, dalina šalį į du regionus – Aukštutinį ir Žemutinį Egiptą. Egipto krantus skalauja Viduržiemio ir Raudonoji jūros, kuriose taip mėgsta pramogauti ne tik lietuvių, bet ir viso pasaulio turistai. 90 % šalies gyventojų yra musulmonai, likusioji dalis – koptai. Šios dvi religinės bendruomenės gana taikiai sugyvena tarpusavyje, nors pasitaiko ir nesantaikos protrūkių. Nuo 1981 m. iki 2011 metų šalį valdė prezidentas H. Mubarak‘as. Šiuo metu, po įvykusios revoliucijos, valdymą yra perėmusi karinė vyriausybės, yra organizuojami parlamento rinkimai.

Dėl aktyviai vykstančio „arabų pavasario“, kelionės į Egiptą ir kitas arabų šalis buvo kuriam laikui nutrauktos, tačiau kai situacija šalyje stabilizavosi, jos buvo atnaujintos.

Labai tikėtina, kad ne tik Egipto valdžia ar viešbučių savininkai suinteresuoti užtikrinti saugumą šalyje. Nuo užsienio turistų ir jų išleidžiamų pinigų priklauso ir daugumos šalies gyventojų gerovė. Todėl populiariausiuose Egipto kurortuose yra ramu.

Dėkingas klimatas

Egipto klimatas yra karštas ir sausas. Ištisus metus šioje šalyje šilta. Dėl to ją mėgsta nuo žiemos šalčio ir tamsos apsnūdę lietuviai ir kitų, šiauriau esančių kraštų gyventojai. Vidutinė metinė temperatūra šalyje – 20oC. Dieną Egipte būna gana karšta, o naktį, ypač žiemos sezono metu temperatūra gali nukristi gana žemai, dėl to, kelionės į Egiptą metu patartina turėti šiltesnių drabužių. Egipte retai lyja, todėl vargu ar prireiks skėčio, tačiau reikėtų pasirūpinti patogia avalyne, ypač ketinantiems aplankyti bent jau svarbiausius turistinius objektus.

Nuo piramidžių iki nardymo

Egiptas – šalis, galinti pateikti daug netikėtumų. Kelionės į Egiptą metu būtų nuodėmė visą atostogų laiką praleisti viešbutyje ir puikiuose paplūdimiuose. Vertėtų aplankyti bent keletą Egipto kampelių, kurie paliks neišdildomus įspūdžius. Kad labiausiai lankomas Egipto objektas yra Gizos piramidės, tikriausiai niekam nebus paslaptis. Tačiau, norintiems stipresnių įspūdžių verta aplankyti Luksore esančias šventyklas. Karalių slėnį, Karnako šventyklą ir kitus objektus.

Norintiems labiau dvasingos kelionės, verta pasidomėti galimybe aplankyti Sinajaus kalną, Šv. Kotrynos vienuolyną, Šv. Antonijaus ir Šv. Povilo vienuolynus. Nardymo pramogos suteiks džiaugsmo mėgstantiems ekstremalius pojūčius. Raudonoji jūra – rojus nardytojams. Nuostabūs rifai, ryški bei spalvinga jūros augmenija bei gyvūnija tikrai paliks neišdildomų įspūdžių.

Derybos - pramoga kiekvienam

Dar viena pramoga, galinti suteikti Jums nepakartojamų įspūdžių, kelionės į Egiptą metu yra suvenyrų ir įvairių smulkmenų pirkimas. Kiekviename Egipto miete yra didelis turgus ir galybė suvenyrų krautuvėlių. Dažnai tie suvenyrai nepasižymi didele kokybe, tačiau reikia nepatingėti ir pasivaikščioti siauromis gatvelėmis, ir atrasite tikrų lobių. Pats suvenyrų pirkimas gali virsti puikia pramoga bei iškabos tobulinimo pratybomis. Net ir mažiausios smulkmenos pirkimas neturėti apsieiti be derybų. Egipto prekeiviai yra ištobulinę derybų meną taip, kad jis gali virsti mažu spektakliu. Svarbiausia nebijoti, ir įsitraukti į šį mažą žaidimą.