Lietuvių mėgstamos kelionės į Turkiją

Kelionės į Turkiją yra populiarios tarp Lietuvos keliautojų, nes ši šalis traukia nuostabiais smėlėtais paplūdimiais, gausia augmenija, milžinišku architektūriniu ir istoriniu paveldu. Turkijoje gausu dar nuo Bizantijos imperijos laikų išlikusių šventyklų, mečečių, kapaviečių, amfiteatrų, pilių, tiltų. Puikus saulėtas klimatas, modernūs viešbučiai, sporto klubai, golfo laukai, išvykos jachtomis ir kitos pramogos daro Turkiją dar patrauklesnę gero ir kokybiško poilsio mėgėjams. Turkijoje veiklos ras kiekvienas – čia gausu pramogų tiek vaikams, tiek ekstremalių pojūčių ar aktyvaus naktinio gyvenimo mėgėjams.

Trumpai apie šalį

Turkija yra pietvakarių Azijos valstybė, besidriekianti per du žemynus. Jos didžioji dalis yra Azijoje, o nedidelė teritorija yra Europoje. Labai ilgą laiką Turkija buvo žinoma kaip Osmanų imperija, kurios bijojo aplinkinė šalys. Turkijos istorija labai turtinga. Dar nuo Bizantijos laikų žinomi garsūs poetai, rašę subtilias rytietiškas eiles. Turkija garsi savo moksliniais atradimais, kurie viduramžių laikais gerokai pralenkė to meto Europos mokslininkų darbus. Subtili kultūra, kalba, raštas, tradicijos vystėsi ilgus šimtmečius, todėl ši šalis gali šiuolaikiniam keliautojui pasiūlyti modernų poilsį su stipriu rytietišku prieskoniu, leidžiančiu patirti tūkstančio ir vienos nakties paslapčių atmosferą.

Turkijos sostinė yra Ankara, kurioje gyvena apie 4 mln. gyventojų. Tuo tarpu didžiausiame Turkijos mieste – Stambule, gyventojų tris kartus daugiau. Didžiąją šalies gyventojų dalį sudaro turkai musulmonai. Šalyje nėra patvirtintos oficialios religijos, todėl čia keisčiausiais būdais susipina islamo ir vakarų kultūros tradicijos. Palankus klimatas ir nuolat besikeičiantys gamtovaizdžiai daro šia šalį itin patrauklią turistams.

Turkija – šalis ir poilsiui ir pažinimui

Kelionės į Turkiją yra gana nebrangios. Dauguma lietuvių mėgsta poilsines keliones, kad atsipūstų nuo darbų, gražiai įdegtų žiemą. Poilsiautojų čia laukia prabangūs viešbučiai, žydri paplūdimiai, baseinai, SPA centrai, sporto klubai, skanus maistas ir vakaro pramogos. Neveltui Turkijos kurortai yra tokie populiarūs visame pasaulyje.

Tačiau Turkija skirta ne vien tik poilsiui. Pažintinių kelionių ir nuotykių mėgėjai tikrai ras kuo save palepinti. Turkijoje gausu įvairių vandens atrakcionų ir pramogų. Tingesni poilsiautojai gali rinktis smagų pasiplaukiojimą jachtomis, kai tuo tarpu adrenalino mėgėjai gali smagiai iškylauti leisdamiesi kalnų upe plaustais ar kanojomis. Vaikus visuomet traukia delfinariumas, kuriame galima paplaukioti su delfinais.

Turkijoje gausu įvairiausių SPA centrų ar vandens pramogų parkų, kuriuose smagu leisti laiką su šeima. Kelionės į Turkiją metu nepatingėkite susipažinti su įspūdingiausiais šalies gamtos ar architektūros objektais. Vertėtų aplankyti senovės miestus, kuriuose gausu nuo antikos laikų išlikusių teatrų, pirčių, stadionų, šventyklų ir kitų objektų. Būtinai pasigėrėkite nuostabia Turkijos gamta, aplankykite nacionalinį krioklių parką, Rodo salą, stalagmitų kanjonus, Kapadokijos požemius ir uolas. Šioje šalyje kiekvienas atras tai, kas paliks neišdildomą įspūdį.

Tūkstančio ir vienos nakties pasaka

Turkija sunkiai įsivaizduojama be tūkstančio ir vienos nakties pasakų mistikos ir estetikos. Kelionės į Turkiją metu leiskitės į smagų nuotykį, kuris padės pažinti rytų kultūrą iš ankščiau. Turistams yra siūloma nemažai pramogų, susijusių su specifine Turkijos kultūra. Norite pasijusti sultonu? Mielai prašom. Organizuojami įvairūs vakarai, dvelkiantys rytietišku subtilumu ir grožiu. Profesionalūs pilvo šokio šokėjai, nacionalinė virtuvė, rytietiška muzika, puiki atmosfera ir neišdildami įspūdžiai.

Nepraleiskite progos susipažinti su šalie tautinėmis vertybėmis iš arčiau.

{plgMFV}