Šarm el Šeichas yra vienas iš populiariausių Egipto kurortų, kasmet pritraukiantis tūkstančius turistų. Šarm el Šeichas yra labiausiai mėgstamas tų žmonių, kurie pirmenybę teikia poilsinėms kelionėms. Čia yra gausu viešbučių kurie savo klientams gali pasiūlyti ne tik apgyvendinimo paslaugas, bet ir visą pramogų paketą. Viena iš populiariausių aktyvių pramogų yra nardymas su akvalangu, raudonojoje jūroje. Kadangi vanduo Egipto pakrantėse yra tiesiog tobulai skaidrus, nardymas palieką tikrai neišdildomus įspudžius, dažnam keliautojui.

nardymas

Šarm el Šeichas kažkada buvo tik nedideliu autentišku arabų kaimu, Sinajaus pusiasalio pietinėje pusėjė. Po "6 dienų karo"  1967 metais kaimas buvo okupuotas Izraelio. 1982 pasirašius taikos sutartį miestas buvo grąžintas Egiptui. Turizmo pramonė čia pradėta plėtoto kiek anksčiau, dar 1979 metais. Šiame mieste veikia senasis turgus, kuriame verda gyvenimas, toks koks jis buvo prieš šimtus metų. Turguje dažnas poilsiautojas ras puikių Egiptietiškų suvenyrų, be kurių tiesiog neįmanomo grįžti namo iš kelionės po Egiptą.

luxorLuksoras (Luxor) vienas iš didžiausių Egipto traukos centrų. Šis miestas daugybę metų buvo Egipto sostinė ir turėjo didelę reikšmę šalies istorijoje. Vietiniai arabai Luksorą vadina "al Uqsur". Miesto klestėjimo pikas buvo prieš maždaug 3000 metų. Vėliau miestas po biški pradėjo prarasti savo kaip administracijos centro statusą bei tūkstančius metų beveik visas buvo palaidotas po dykumos smėliu.

Kelionės į Egiptą metu daugelis keliautojų nepraleidžia progos aplankyti šį senovinį miestą. Kadangi Luksoro ekonomikos pragrindas yra turizmo verslas, jame yra labai gerai išvystyta susisiekimo infrasktūrą. Veikia tarptautinis oro uostas, moderni (pagal Afrikos standartus) traukinių stotis bei asfaltuoti keliai.

KairasKairas yra Egipto sostinė bei didžiausias Afrikos miestas, turintis daugiau kaip aštuonis milijonus gyventojų. Šiame mieste susipina į vieną rytų bei vakarų civilizacijos. Rytietiškasis - Islamo Kairas, tai nuo viduramžių išlikusios nuostabios siauros alėjos, turgūs bei islamiškieji minaretai, senosios mečetės, daugybė gražių, išskirtinės rytietiškos architektūros pastatų bei triukšmingo miesto gyvenimo. Čia veikiančiuose turguose galite rasti įvairiausių egiptietiškų prekių, pradedant nuo suvenyrų turistams bei tradicinių prieskonių ir baigiant senoviniais persiškais kilimais.

Centriniame Kaire Europietis jausis beveik kaip namuose. Skirtingai nuo islamiškosios miesto dalies čia išvysime plačias gatves, šiuolaikiškus šaligatvius bei daugybę kavinių, prabangių restoranų bei naktinių klubų, kuriuose gausu turistų bei vidutiniosios klasės Egiptiečių. Naktinis miesto gyvenimas prasideda maždaug 21val. vakaro. Miesto centre yra daug aukso ir juvelyrinių dirbinių parduotuvių - Egipte aukso papuošalai yra išties pigūs, palyginus su Lietuvos kainomis.