Luksoras

luxorLuksoras (Luxor) vienas iš didžiausių Egipto traukos centrų. Šis miestas daugybę metų buvo Egipto sostinė ir turėjo didelę reikšmę šalies istorijoje. Vietiniai arabai Luksorą vadina "al Uqsur". Miesto klestėjimo pikas buvo prieš maždaug 3000 metų. Vėliau miestas po biški pradėjo prarasti savo kaip administracijos centro statusą bei tūkstančius metų beveik visas buvo palaidotas po dykumos smėliu.

Kelionės į Egiptą metu daugelis keliautojų nepraleidžia progos aplankyti šį senovinį miestą. Kadangi Luksoro ekonomikos pragrindas yra turizmo verslas, jame yra labai gerai išvystyta susisiekimo infrasktūrą. Veikia tarptautinis oro uostas, moderni (pagal Afrikos standartus) traukinių stotis bei asfaltuoti keliai.

Luksoras yra puikus sonovinės Egipto civilizacijos perlas. Mieste kiekvienas keliautojas gali pats įsitikinti senųjų Egipto meistrų genialumu bei pasimėgauti jų paliktu architektūros paveldu.

Miestas padalintas į dvi dalis - rytus ir vakarus. Rytinėje miesto dalyje yra įžimioji Luksoro šventykla. Ši visame pasaulyje žinoma šventykla buvo pastatyta apie 1300 metus prieš mūsų erą. Šventyklos įėjimą saugo dvi milžiniškos faraonų statulos, vidus gausiai išpuoštas senovės egipto jeroglifais, o stogą laiko didžiulės kolonos.

Vos už dviejų kilometrų nuo Luksoro yra dar vienas traukos centras - Karnako šventykla. Šios šventyklos pagal turistų centrus nusileidžia tik piramidėms ir yra vienas iš privalomų aplankyti objektų, kelionės į Egiptą metu.

Dėl didelės gausos lankytinu vietų, rekomenduojama yra keliauti su patyrusiu gidu arba nusipirkti bent jau vietinę turistams skirta, lankytinų vietų atmintinę.

Vakarinėje dalyje (kurią nuo rytinės skiria Nilas) yra senasis miestas. Būtent čia yra  karalių slėnis, kuriame buvo rastas faraono Tutanhamono kapas.