Kelionės po Egiptą - Šarm el Šeichas

Šarm el Šeichas yra vienas iš populiariausių Egipto kurortų, kasmet pritraukiantis tūkstančius turistų. Šarm el Šeichas yra labiausiai mėgstamas tų žmonių, kurie pirmenybę teikia poilsinėms kelionėms. Čia yra gausu viešbučių kurie savo klientams gali pasiūlyti ne tik apgyvendinimo paslaugas, bet ir visą pramogų paketą. Viena iš populiariausių aktyvių pramogų yra nardymas su akvalangu, raudonojoje jūroje. Kadangi vanduo Egipto pakrantėse yra tiesiog tobulai skaidrus, nardymas palieką tikrai neišdildomus įspudžius, dažnam keliautojui.

nardymas

Šarm el Šeichas kažkada buvo tik nedideliu autentišku arabų kaimu, Sinajaus pusiasalio pietinėje pusėjė. Po "6 dienų karo"  1967 metais kaimas buvo okupuotas Izraelio. 1982 pasirašius taikos sutartį miestas buvo grąžintas Egiptui. Turizmo pramonė čia pradėta plėtoto kiek anksčiau, dar 1979 metais. Šiame mieste veikia senasis turgus, kuriame verda gyvenimas, toks koks jis buvo prieš šimtus metų. Turguje dažnas poilsiautojas ras puikių Egiptietiškų suvenyrų, be kurių tiesiog neįmanomo grįžti namo iš kelionės po Egiptą.

Šarm el Šeiche yra daugybė paplūdimių. Dalis yra smėlininiai, dalis akmeniniai. Vienas iš populairiausių yra vadinamasis "Ryklių paplūdimys" (angl. "Sharks Bay"). Šis paplūdimys pasižymi balto smėlio kopomis, čia dažnai koncertuoja įvairūs, pasaulinio lygio dj bei šokių muzikos atlikėjai. Patekimas į paplūdimį yra mokamas, Lietuviškai litais diena palūdimyje kainuoja apie 8 litus.  Maisto bei gėrimų kainos nėra didelės, todėl dažnai keliautojai teigia, kad poilsiaujant Egipte ar Turkijoje yra išleidžiama ne ką daugiau nei populiariausiuose Lietuvos kurortuose.