Kėlionės į Turkiją – ką žinoti?

Vis labiau populiarėja atostogos svečiose šalyse. Lietuvoje daugėja kelionių agentūrų ir siūlomų atostogų maršrutų bei programų. Vienas populiariausių pasirinkimų atostogoms – kelionės į Turkiją. Šilta ir egzotiška šalis kasmet pritraukia tūkstančius turistų. Čia žmonės atvažiuoja ne tik pailsėti plačiuose balto smėlio paplūdimiuose ir pasimėgauti kaitriais saulės spinduliais. Čia atvyksta ir tie, kurie domisi svetimomis kultūromis bei istorija. Turkija kaip joks kitas kraštas alsuoja senove ir istorija. Čia gausu įspūdingų architektūros paminklų: pilių, šventyklų, tiltų, tvirtovių. Bene žymiausias iš jų – Artemidės šventovė, kuri kadaise buvo priskiriama prie septynių pasaulio stebuklų. Turkija – egzotiška ir traukianti šalis. Čia sau pramogą ras kiekvienas. Prieš keliaujant į svetimą šalį, dera pasidomėti jos kultūra ir vidine tvarka, žinoti kelis esminius dalykus, kurie gali tapti labai svarbūs kelionės metu.

turkija-vietos

Maistas

Jei nusipirkę vaisius ar daržoves Lietuvos parduotuvėse ar turguose, juos nuplaunate, tai žinokite, Turkijoje šių šviežių gėrybių valgyti išvis nepatartina. Gerti vandens iš čiaupo - taip pat. Geriausia vandenį pirkti buteliuose, kad išvengtumėte nemalonių organizmo reakcijų. Mėgstate egzotišką virtuvę ir neišbandytus patiekalus? Keliones i Turkija metu galėsite paragauti pačių įvairiausių tradicinių turkiškų gardumynų. Tačiau būkite atsargūs ir nepadauginkite – vietiniai prieskoniai nėra labai įprasti mūsų lietuviškam skoniui. Kelionėje patartina turėti skrandžio veiklą reguliuojančių vaistų.

Klimatas ir apranga

Turkija – šalis, kur beveik visuomet šviečia saulė. Tačiau karštis gali būti ir gana didelis. Vidurdienį patartina vengti kaitrių saulės spindulių,  degintis geriausia iki 11val. ryto arba po 15val. dienos. Kokius drabužius rinktis kelionės į Turkiją metu? Geriausia – lengvus. Medvilninius, lininius, lengvai krentančius. Turkija – musulmoniška šalis, tad kaip ir kitose griežtų taisyklių šalyse, taip ir Turkijoje patartina gerbti vietines tradicijas. Moterims derėrėtų dėvėti per daug apnuoginančių drabužių viešoje vietoje. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į aprangą einant vakarieniauti. Restoranuose nedera vilkėti paplūdimio drabužių, į kai kurias vietas taip vilkintys žmonės pavalgyti tiesiog neįleidžiami.