Kelionės į Kairą

KairasKairas yra Egipto sostinė bei didžiausias Afrikos miestas, turintis daugiau kaip aštuonis milijonus gyventojų. Šiame mieste susipina į vieną rytų bei vakarų civilizacijos. Rytietiškasis - Islamo Kairas, tai nuo viduramžių išlikusios nuostabios siauros alėjos, turgūs bei islamiškieji minaretai, senosios mečetės, daugybė gražių, išskirtinės rytietiškos architektūros pastatų bei triukšmingo miesto gyvenimo. Čia veikiančiuose turguose galite rasti įvairiausių egiptietiškų prekių, pradedant nuo suvenyrų turistams bei tradicinių prieskonių ir baigiant senoviniais persiškais kilimais.

Centriniame Kaire Europietis jausis beveik kaip namuose. Skirtingai nuo islamiškosios miesto dalies čia išvysime plačias gatves, šiuolaikiškus šaligatvius bei daugybę kavinių, prabangių restoranų bei naktinių klubų, kuriuose gausu turistų bei vidutiniosios klasės Egiptiečių. Naktinis miesto gyvenimas prasideda maždaug 21val. vakaro. Miesto centre yra daug aukso ir juvelyrinių dirbinių parduotuvių - Egipte aukso papuošalai yra išties pigūs, palyginus su Lietuvos kainomis.

Viena iš didžiausių turistų traukos vietų yra Egipto istorijos muziejus, kuriame galima susipažinti su šios kadaise galingos civilzacijos palikimu. Muziejuje taip pat galima išvysti keleta mumijų bei Tutanchamono kapo lobių ir jo mirties kaukę.

Kairas taip pat ramus ir atsipalaidavęs miestas ir čia jūs galite mėgautis saulėlydžiu, pasiplaukiojimu laivu, Nilo upėje. Šalia kairo yra vienintelis išlikes pasaulio stebūklas - Egipto piramidės, kurias kasmet aplanko milijonai turistų iš viso pasaulio.

Tiems kas ieško palūdimio malonumų patartina į Kairą vykti vasaros pabaigoje, rudėnį ar žiemą. Kai temperatūra lauke yra nepedaug karšta o vanduo maloniai šiltas.